Коментарі, роз'яснення

Про нарахування по будинкам з приладами обліку

Відповідно до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" № 1875-IV від 24.06.2004р. розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених цін / тарифів та обсягів спожитого тепла.

Згідно з "Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої водою і водовідведенням" затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630, у випадку встановлення будинкового приладу обліку теплової енергії споживач оплачує послуги згідно з їх показаннями пропорційно опалювальної площі квартири. Тобто нарахування плати мешканцям будинків, обладнаних приладами обліку, здійснюється за фактично спожиту теплову енергію в розрахунковому місяці.

Мешканці будинків, не обладнаних приладами обліку теплової енергії, протягом усього опалювального сезону сплачують послуги опалення за встановленими нормативами (нормами) споживання - за 1 кв. метр опалювальної площі квартири.

Для будинків, обладнаних приладами обліку, змінна частина тарифу (плата за спожиту теплову енергію) встановлюється з розрахунку за одиницю теплової енергії - 1Гкал. Щомісяця змінюється не затверджений за 1Гкал тариф, а вартість послуг з опалення, розрахована виходячи з обсягів спожитого тепла.

Для забезпечення нормативної температури в приміщеннях квартир при різних температурах зовнішнього повітря необхідно різна кількість теплової енергії, що і підтверджують фактичні свідчення, зафіксовані приладами обліку. Тому в будинках, обладнаних приладами обліку, при однаковому тариф за 1 Гкал розрахункова вартість 1 м² опалювальної площі квартири щомісяця буде різною.

У будинках з приладами обліку на початку і в кінці опалювального сезону, в теплі місяці, вартість 1 м² опалювальної площі квартири може бути нижче нормативної, а в холодні місяці опалювального сезону вище. Тому аналізувати розмір оплати за опалення необхідно в цілому за весь опалювальний сезон. Зниження вартості послуг необхідно вирішувати шляхом зниження обсягу їх споживання.

З повагою,
Адміністрація Концерну «Міські теплові мережі»