Коментарі, роз'яснення

Ще раз про абонентську плату

Знову, і знову виникають питання в жителів міста «Що таке абонплата? Чим обумовлене введення абонплати опалення? Куди використаються кошти, які перераховують городяни абонплата опалення?»

Введення в місті двоставкового тарифу на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії і опалення відбулось на виконання вимог пунктів 9 і 39 Порядку формування тарифів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.07.2006 р. N 955 (далі - Порядок).

Застосування двоставкового тарифу не є введенням додаткової плати, а є лише зміною формату тарифу, при якому витрати компенсуються підприємству окремо по двох ставках. Абонплата не є якоюсь додатковою окремою послугою. Це одна із частин двоставкового тарифу на послугу опалення. Жителі міста оплачують підприємству теплових мереж за фактично отримані послуги опалення, тільки одну частину вартості цієї послуги оплачують лише в опалювальний сезон, а іншу частину вартості цієї послуги - оплачують цілорічно.

Перша ставка (умовно-змінні витрати) - плата за спожиту теплову енергію, за рахунок якої здійснюються витрати на придбання лише палива, електроенергії та покупної теплової енергії.

Друга ставка (умовно-постійні витрати) - плата за приєднане теплове навантаження (абонентська плата), за рахунок якої здійснюються витрати, пов'язані з виробництвом, транспортуванням і постачанням теплової енергії, з обслуговуванням устаткування, з підтримкою технологічного устаткування в робочому стані, а також зі збутом і реалізацією теплової енергії, послуг з опалення.

До складу абонентської плати входять витрати на виробництво й транспортування теплової енергії, її збут, витрати на експлуатацію систем теплових мереж (магістральних й внутрішньоквартальних), витрати на експлуатацію й ремонт котлів, устаткування районних, квартальних і інших котелень, теплових мереж, витрати на ремонт і налагодження контрольно-вимірювальних приладів і автоматики, експлуатацію, ремонт і налагодження газового й електричного устаткування, а також інші витрати, пов'язані з технологічним устаткуванням для вироблення теплової енергії, що перебуває в управлінні Концерну «Міські теплові мережі». У зимовий період кошти, що надходять від оплати жителями частини тарифу опалення - абонплати, необхідні для безперебійного і якісного надання послуг опалення, а в літній період ці засоби необхідні для проведення всіх профілактичних і ремонтних робіт, заходів щодо підготовки до нового опалювального сезону.

Звертаємо увагу городян, що витрати на утримання, обслуговування внутрішньобудинкових мереж опалення, підготовка будинку до осінньо-зимового періоду не входять до складу абонплати. Згідно з вимогами діючого законодавства, утримання внутрішньобудинкових мереж включається в тариф на утримання будинку й прибудинкової території. Жителі сплачують послуги з утримання будинку й прибудинкової території балансоутримувачам будинків, тим житловим організаціям, у чиїм господарському веденні перебувають житлові будинки.

Таким чином, Концерн «Міські теплові мережі» не може одержувати й не одержує від городян кошти на обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Кошти, одержувані Концерном як абонплата, витрачаються тільки на устаткування й мережі, що перебувають на балансі підприємства.

З повагою,
Адміністрація Концерну «Міські теплові мережі»