Коментарі, роз'яснення

Тариф на пiдiгрiв

Стосовно численних запитань, що надходять до адміністрації підприємства щодо застосування ЖБК, ОСББ та іншими виконавцями послуг з теплопостачання (далі – виконавці послуг) тарифу на підігрів, Концерн „Міські теплові мережі” повідомляє.

Розрахунки між виконавцями послуг і Концерном „Міські теплові мережі” здійснюються за тарифами на вироблення, транспортування та постачання теплової енергії, які затверджені у двоставковому форматі, тобто виставляються по двом ставкам: плата за одиницю приєднаного теплового навантаження і плата за спожиту теплову енергію.

У відповідності до регуляторних актів органів місцевого самоврядування, якими затверджуються тарифи на надання послуг з теплопостачання для населення, споживачам, які мешкають у житловому фонді місцевих рад, тариф за послугу з підігріву питної води затверджується в одноставковому форматі, тобто в цьому тарифі враховані всі (умовно-змінні та умовно-постійні) витрати виконавця послуг. Таким чином, споживач послуги з підігріву питної води, який мешкає в житловому фонді місцевих рад, компенсує виконавцю послуги всі (умовно-змінні та умовно-постійні) витрати однією ставкою.

Що стосується споживачів, які мешкають в житлі, що не відноситься до житлового фонду місцевих рад, тариф на послуги з теплопостачання не визначений та повинен компенсувати виконавцю послуг всі економічно обґрунтовані витрати, тобто витрати на придбання теплової енергії у теплопостачальної організації, витрати на збут послуг з теплопостачання та інші економічно обґрунтовані витрати, пов’язані з виробленням послуги.

Повідомляємо, що діюче законодавство дозволяє виконавцю послуги застосовувати двоставковий тариф на гарячу воду. При цьому, у відповідності до Порядку формування тарифів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 липня 2006 р. N 955, умовно-постійна частина (ставка) „абонентська плата” розраховується на 1 квартиру (грн./кварт.), умовно-змінна (ставка) „плата за одиницю фактично спожитої гарячої води” – за 1м3 (грн./ м3).

Таким чином, враховуючи що всі витрати виконавця послуг з теплопостачання повинні бути відшкодовані споживачем, а також те, що діючим рішенням виконкому міської ради тарифи на послуги з теплопостачання затверджені для виконавців послуг Концерн „Міські теплові мережі”, ВРЕЖО та РЕПОГ, виконавцям послуг з теплопостачання – ЖБК, ОСББ та іншими виконавцями послуг – можна рекомендувати застосовувати на вибір один з наступних форматів розрахунків зі споживачами за підігрів питної води.

 1. Для розрахунків зі споживачами застосовувати одноставковий тариф на гарячу воду, який буде розраховуватись шляхом підсумовування плати всього кооперативу за теплову енергію на підігрів за двома ставками (з урахуванням своїх витрат на вироблення та реалізацію послуги) та діленням отриманого обсягу витрат на обсяг спожитої мешканцями кооперативу гарячої води за показаннями квартирних приладів обліку (у разі відсутності квартирного приладу обліку – нормативного обсягу споживання). За такою схемою розрахунків ті споживачі, які споживають гарячу воду, будуть оплачувати частину умовно-постійних витрат (абонентську плату) виконавця послуг за тих споживачів, які не користуються цією послугою.
 2. Для розрахунків зі споживачами застосовувати двоставковий тариф на гарячу воду. Для розрахунку тарифу за двоставковим форматом, виконавцю послуг з підігріву необхідно умовно-постійну частину (ставку) „абонентська плата”, отриману по рахунку постачальника теплової енергії (з урахуванням своїх витрат на вироблення та реалізацію послуги) розрахувати на 1 квартиру (грн./кварт.), тобто поділити на кількість квартир, приєднаних до мережі гарячого водопостачання, незалежно від обсягу споживання послуги. Умовно-змінну частину тарифу (ставки), тобто плату за фактичні обсяги спожитої води (м3) з рахунку постачальника слід поділити на обсяг спожитої мешканцями кооперативу гарячої води за показаннями квартирних приладів обліку (у разі відсутності квартирного приладу обліку – нормативного обсягу споживання).
 3. Довідково:
  При розрахунку тарифу на вироблення, транспортування та постачання теплової енергії для виробництва послуги з гарячого водопостачання, а також при пред’явлені рахунків за спожиту теплову енергію підприємством-теплопостачальником враховується обсяг саме приєднаного теплового навантаження, яке, в свою чергу, розраховується, виходячи з кількості підключених споживачів. Згідно СніП 2.04.07-86 середній тепловий потік (середнє теплове навантаження) на гаряче водопостачання житлових та громадських споруд визначається множенням укрупненого показника середнього теплового потоку на гаряче водопостачання на одну людину на кількість користувачів гарячої води, тобто згідно діючого законодавства теплове навантаження на гаряче водопостачання напряму залежить від кількості мешканців будинку.
  Тільки за умови відключення споживачів послуги з підігріву питної води, які не користуються цією послугою, від мереж гарячого постачання у встановленому законодавством порядку з відповідним внесенням змін до договору між теплопостачальною організацією та виконавцем послуги, з одного боку, постачальник теплової енергії буде мати право не пред’являти до сплати виконавцю послуги частину плати за приєднане теплове навантаження (абонентської плати) тих мешканців кооперативу, які не користуються послугою, з другого боку, обсяги плати за послугу будуть (для обох сторін – і для виконавця, і для споживача послуги) максимально збалансовані, економічно обґрунтовані та демократичні.

  З повагою,
  Адміністрація Концерну „Міські теплові мережі»