Типові проекти встановлення вузлів обліку теплової енергії

Відповідно до ЗУ «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» від 22.06.2017р. №2119-VIII оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку здійснюється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.

Вузол комерційного обліку - вузол обліку, що забезпечує загальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлі, її частині (під’їзді), обладнаній окремим інженерним вводом.

Оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку здійснюється відповідно до проектної документації з дотриманням будівельних норм і правил. Таке оснащення та відповідна проектна документація не потребують видачі технічних умов та інших вимог до встановлення вузла комерційного обліку, погодження з державними органами, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими особами, операторами зовнішніх інженерних мереж, виконавцями комунальних послуг.

Для оснащення будівель вузлами комерційного обліку теплової енергії (визначення типорозміру приладу обліку) власник (співвласники) звертається до оператора зовнішніх інженерних мереж, який надає безкоштовно відповідну вихідну інформацію.

Типові проектні рішення «Встановлення вузлів комерційного обліку теплової енергії в житлових і нежитлових будівлях (будинках) у м.Запоріжжя» виконані проектно-конструкторським відділом Концерну «МТМ» та можуть використовуватись споживачами безкоштовно (але з обов'язковою прив'язкою до конкретного об'єкта).

Типорозмір приладу обліку, мм

Номінальна витрата, м3/год

1,5

2,5

3,5

6

10

15

25

Ду20

PDF

PDF


Ду25PDF

PDF
Ду32PDF

PDF
Ду40

PDFДу50


PDF


Ду65PDF

Прив'язку робочої документації типового проекту (для використання на конкретному об'єкті за адресою) слід виконати згідно з вимогами п.9 ДСТУ Б А.2.4-4:2009 «ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО ПРОЕКТНОЇ ТА РОБОЧОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ» силами ПКВ Концерну «МТМ» чи будь-якою іншою проектною організацією, яка має у своєму складі відповідних виконавців, що згідно із законодавством одержали кваліфікаційний сертифікат.

Надання кошторисної документації та виконання прив'язки типового проекту до конкретного об'єкта за адресою силами ПКВ Концерну «МТМ» можливе за зверненням власника (співвласників) будівлі/будинку. Вартість таких робіт становить 810 грн. з ПДВ.

Проектну документацію на встановлення вузла комерційного обліку надати на розгляд у відділ розвитку УРтаКТ Концерну «Міські теплові мережі» до початку проведення монтажних робіт.

Орієнтовна середня вартість встановлення вузлів обліку теплової енергії складає:
• Прилад обліку Ду20 40 тис.грн;
• Прилад обліку Ду25 46 тис.грн;
• Прилад обліку Ду32 50 тис.грн;
• Прилад обліку Ду40 56 тис.грн;
• Прилад обліку Ду50 62 тис.грн;
• Прилад обліку Ду65 68 тис.грн.

Контактні тел. (061) 220-58-94, (063) 334-89-84 відділ розвитку.